Skotsko

Typické skotské jídlo

Skotové mají jednu specialitu, které se říká Haggis. Jde o směs ovčích vnitřností, které se zamíchají myslím s kroupami, naplní se tím ovčí žaludek a nechá se uvařit. My jsme na pravé Haggis nikde nenarazili, ale v každém Take away je prodávali s hranolkama, ale pokaždé to vypadalo jinak. Já bych tuhle variantu přirovnala chuťově k opečené jitrnici.

Ceny potravin

Řekla bych, že ceny potravin ve Skotsku nejsou ani příliš dražší než u nás. Tedy potravin nakupovaných v supermarketu. Již hotové sandwiche a jiná jídla jsou samozřejmě o poznání dražší.

Skotský explorer pass

Tak jako Londýnský explorer pass pro nás neměl žádný výraznam, tak skotský Explorer pass se nám určitě vyplatil.

Platí na většinu skotských památek, většinou asi státních. Funguje to tak, že s Passem budete mít volný vstup do památek po určitý počet dní, přičemž ty dny nemusí jít po sobě. Vždy u první památky, kterou ten den navštívíte, Vám dají do Passu razítko a u zbylých památek ten den už jej pouze kontrolují.

Vybrat si lze ze dvou různých délek platnosti pasu. Třídenní, které se mohly vybrat během pěti dnů - cena 22L a sedmidenní (které se mohly vybrat během 14 dnů) - cena 31,50L. Samozřejmě je pak nutno plánovat trasu a návštěvu památek tak, aby se co nejlépe využil tento Explorer pass.

Pass jsme určitě nejvíce využili na Orknejích, ale oproti tomu se nejvíce vyplatil asi na hradě ve Stirlingu a Edinburghu.

Na stránce, na kterou odkazuje následující odkaz, je k zobrazení pdf soubor, kde je hned na začátku seznam všech míst, kde explorer pass platí.

Externí odkazy: Explorer pass

Doufáme, že Vám naše informace o Skotsku byly k užitku. Podívat se můžete ještě do naší fotogalerie.

"SVĚT NENÍ NEBEZPEČNÝ KVŮLI ZLÝM LIDEM,
ALE KVŮLI TĚM, KTEŘÍ S TÍM NIC NEDĚLAJÍ." (Albert Einstein)
"SÍLU, ODVAHU A SEBEVĚDOMÍ ZÍSKÁVÁME KAŽDOU ZKUŠENOSTÍ, V NÍŽ SE STAVÍME STRACHU TVÁŘÍ V TVÁŘ." (E. Rooswelt)
Michaela Hab. - Cestování