Salisbury a Stonehenge

o co jde: informace o Salisbury
stát: Velká Británie
poloha: jih Anglie
datum: rok 2007

Katedrála ve Salisbury

Salisbury je malebné městečko ležící na řece Avon v jižní Anglii, které je obklopené rovinou a zase jen rovinou. Počet obyvatel je cca 40 000 a počet hospod, klubů a barů je cca 1 200 takže obava o večerní vyžití nedělá nikomu starost.

Po historické a architektonické stránce skýtá několik zajímavostí.

První a nepřehlédnutelnou památkou je katedrála ze 13. století, která má nejvyšší věž v Británii. Její výška je 137 m. Vstupné se pohybuje kolem 5 liber a když už nic jiného, tak aspoň výhled stojí za to.

Mezi další památky v Salisbury patří Old Sarum.

ruiny Old Sarum u Salisbury

Jedná se o ruiny původního města a hradu a nachází se na vyvýšenině asi 45 minut chůze z centra Salisbury.

Avšak hlavní a nejdůležitěší atrakcí, která přivádí každoročně davy turistů do tohoto města, je bezpochyby známý kamenný útvar Stonehenge. Je od něj vzdálený cca 9 km a i přes vstupné 7 liber má určitě své kouzlo.

Nejjednoduší a jediné spojení mezi Stonehenge a Salisbury je autobusem, který jezdí přibližně každou půl hodinu z autobusového nádraží. Zpáteční jízdenka vyjde asi na 7 liber. No a pak už jenom vystát frontu před vstupem a jste tam.

Kamenný útvar Stonehenge

Jižně od Salisbury ve vzdálenosti asi 12 km se rozprostírá národní park New Forest, kde je k vidění typická příroda jižní Anglie. Zajímavostí tohoto parku jsou bezpochyby volně žijící "divocí" koně, kterých při své návštěvě potkáte bezpočet. Do parku se neplatí žádné vstupné a je zde možné projíždět autem nebo se procházet pěšky po vyznačených stezkách.

New Forest v Anglii

Externí odkazy: Stránky Karedrály v Salisbury

Externí odkazy: Stránky Stonehenge

Doprava z Londýna do Salisbury

Z Londýna se do Salisbury můžete dostat například vlakem nebo autobusem. Jednou ze společností, která jezdí do Salisbury je National Express. Začíná na Victoria coach station a jede přes Heathrow coach station. Lístky se kupují ve stánkách společnosti National Express.

Pokud přiletíte na letiště Stansted, tak můžete jet pomocí National Express na Heathrow coach station a z něj rovnou do Salisbury. Cesta z letiště Heathrow do Salisbury může trvat od 2,5 do 4 hodin, podle konkrétní trasy autobusu.

Další obrázky:

Karedrála ve Salisbury Karedrála ve Salisbury Pláž Bornemouth Pláž Bornemouth Pláž Bornemouth Stonehenge Stonehenge Stonehenge Stonehenge Stonehenge Stonehenge Stonehenge Stonehenge Národní park New Forest v Anglii Národní park New Forest v Anglii Národní park New Forest v Anglii Národní park New Forest v Anglii Ruiny Old Sarum u Salisbury Ruiny Old Sarum u Salisbury Ruiny Old Sarum u Salisbury Ruiny Old Sarum u Salisbury
Cesta:Hlavní stránka>Zajímavá místa > Salisbury a Stonehenge
"SVĚT NENÍ NEBEZPEČNÝ KVŮLI ZLÝM LIDEM,
ALE KVŮLI TĚM, KTEŘÍ S TÍM NIC NEDĚLAJÍ." (Albert Einstein)
"SÍLU, ODVAHU A SEBEVĚDOMÍ ZÍSKÁVÁME KAŽDOU ZKUŠENOSTÍ, V NÍŽ SE STAVÍME STRACHU TVÁŘÍ V TVÁŘ." (E. Rooswelt)
Michaela Hab. - Cestování