Londýn

Buckinghamský palác a střídání stráží

Střídání stráží je hezky nacvičená asi hodinová přehlídka stráží Buckinghamského paláce a jejich kapely. Od podzimu do jara probíhá obden - pozor každý měsíc v jiné dny (sudé, liché) a v letních měsících snad každý den.

Je všeobecně známé, že pokud chcete Střídání stráží vidět dobře a případně i fotografovat, je potřeba přijít k paláci hodinu až hodinu a půl předem. Byli jsme zde v září a pokud jste chtěli být v přední řadě u mříží, tak to chtělo tak hodinu a čtvrt předem. Většina lidí pak byla dost zklamaná, že musela koukat ze zadních řad.

Při střídání stráží dochází k výměně dvou typů stráží - stráže v černé uniformě a stráže v klasických starých červených uniformách. Vše probíhá za hraní jejich kapely.

Pokud chcete vidět Střídání, raději si předem zjistěte (např. na oficiálních internetových stránkách, viz. odkaz dole) který den se to v tom daném měsíci koná. My jsme dali na rady průvodce, který hlásal liché dny a čekali jsme tam hodinu a půl zbytečně, než nám a i dalším návštěvníkům došlo, že se to asi nekoná :(.

No, jelikož jsme to chtěli opravdu vidět, čekali jsme tam další hodinu předem i druhý den - SUDÝ DEN.

No, aspoň jsem měla při tom čekání dost času na to pročíst si v průvodci historii Londýna :).

Externí odkazy: British Monarchy

Externí odkazy: Changing the guard

Další obrázky:

Cesta:Hlavní stránka>Zajímavá místa >Londýn> Buckinghamský palác
"SVĚT NENÍ NEBEZPEČNÝ KVŮLI ZLÝM LIDEM,
ALE KVŮLI TĚM, KTEŘÍ S TÍM NIC NEDĚLAJÍ." (Albert Einstein)
"SÍLU, ODVAHU A SEBEVĚDOMÍ ZÍSKÁVÁME KAŽDOU ZKUŠENOSTÍ, V NÍŽ SE STAVÍME STRACHU TVÁŘÍ V TVÁŘ." (E. Rooswelt)
Michaela Hab. - Cestování